Wady działki ze spadkiem terenu

Wiele osób marzy o posiadaniu działki, na przykład na zboczu góry ze względu na jej walory estetyczne oraz możliwość oryginalnego wykorzystanie posiadanej powierzchni. Skarpa zapewni ładniejsze widoki, nim jednak podejmie się decyzje o zakupie takiej działki należy rozważyć jej zalety i wady.

Zakup działki ze spadkiem zazwyczaj jest tańszy, ponieważ większość osób chce posiadać płaski teren wokół domu, stąd niższa cena. Jeśli spadek jest nieduży, zazwyczaj nie stwarza on większych problemów i przebieg budowy wygląda standardowo. Jeśli jednak spadek jest duży, może się okazać, że konieczne będzie wybudowanie piwnic lub zakup indywidualnego projektu stworzonego w taki sposób aby niwelował skutki spadku terenu. Inną opcją jest także zbudowanie muru oporowego i nawiezienie kruszywa i ziemi. Wszystkie z tych opcji są jednak kosztowne. Warto także wziąć pod uwagę, że konieczne mogą okazać się także badania geologiczne gruntu.

Działki ze spadkiem terenu często określane są jako te, posiadające wady budowlane. Im większy spadek terenu, tym wyższe koszty trzeba będzie ponieść w czasie budowy i przed jej rozpoczęciem.