Jak wybrać idealną działkę?

Wybór działki jest bardzo trudnym zadaniem, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele skrajnie różniących się od siebie propozycji. Nie należy patrzeć tylko przez pryzmat ceny, warto w każdej działce szukać jakiegoś indywidualnego atutu.

Każdy, kto był lub jest przed zadaniem kupna wie, jaki stres temu towarzyszy, gdyż zbyt szybkie podjęcie decyzji może być zgubne, ale także długie zastanawianie się może doprowadzić do tego, że ktoś inny pierwszy złoży ofertę zakupu.

Eksperci radzą, aby jeśli jest możliwość zobaczyć działkę o każdej porze roku. Wiosną i jesienią można dostrzec, jaka występuje podmokłość terenu. Latem bardzo łatwo jest zauważyć nasłonecznienie/ zacienienie działki. Zimną możemy ocenić użytkowy stan dróg dojazdowych, czy są odśnieżane, jak oświetlone.

Jeśli zakup działki i znaleziona oferta nie mogą, aż tak długo czekać warto chociaż podjechać na działkę o różnych porach dnia oraz w słoneczny i deszczowy dzień. Takie działanie pozwoli na wybór najbardziej optymalnego położenia domu.